.
vin
vin dekodér
+
vlož inzerát

přihlásit se

nápověda

poslední aktualizace: 28.10.2012

Jak správně vložit inzerát

Vložit inzerát, to samozřejmě dovede každý. Často se ale vyskytují chyby, které mohou zapříčinit menší zájem o přečtení inzerátu, nebo můžou odradit kupujícího od kontaktu s prodávajícím. Pokusili jsme se zde uvést nejen tyto chyby, ale také návod, jak inzerát pokud možno nejlépe zviditelnit. Nejedná se jen o inzerování na tomto serveru, tuto informaci můžete použít při vystavování Vašeho auta na jakémkoliv serveru a do značné míry i obecně u jakéhokoliv inzerátu.

Poutavý nadpis

Už z nadpisu by mělo být zřejmé, o jaký přesně vůz jde. Pokud uvedete jen obecné informace, nemusí to kupijícího přimět inzerát otevřít. Tedy je určitě lepší uvést:

Škoda Octavia 1.9 TDI Combi 2002
namísto strohého
Škoda Octavia
Obvykle má totiž kupec zájem jen o úzkou skupinu vozů a ostatní ho nezajímají.

Hlavní fotografie

Hlavní fotografie by měla být poutavá a říkající hlavní a podstatné informace o vozu. Mělo by z ní být tedy zřejmé, jakou má vůz barvu, o jakou se jedná karoserii (přinejmenším pokud to není patrné z názvu), zda je někde automobil zásadně poškozen atd. Ideální je tedy většinou šikmá fotografie z předu, kdy je vidět i bok.

Nevhodné je naopak volit jako hlavní fotografii pohled do interiéru, fotografii motoru, pohled přímo atd. Takové fotografie mají mnohem menší vypovídající hodnotu a inzerát je méně atraktivní.

Popis vozu

Popis vozu by měl být samozřejmě co nejkompletnější. Specializované servery nabízejí na každou podstatnou informaci vlastní kolonku - díky tomu inzerent na nic důležitého nezapomene. Pokud jde však o univerzální inzertní server, je situace jiná. Vše (obvykle až na cenu a značku) je ponecháno na inzerentovi. V takovém případě často chybí informace o najetých kilometrech, roku výroby nebo třeba výkonu motoru.

V inzerátu by měla být snaha o co nejpřesnější popis a především o vyzdvihnutí kladných vlastností - tedy nezapomenout na klimatizaci, střešní okno, tažné zařízení, elektronicky stahovaná okna atd. Prostě to, co Váš vůz odlišuje od jiných. často užívanou praxí je inzeráty vkládat nejdříve do specializovaných serverů, kde se všechny informace vyplní v kolonkách a následně takový inzerát překopírovat jinam. Takový způsob je určitě vhodné pro kvalitní a rychlé vytvoření inzerátu bez rizika opomenutí nějakých vlastností.

Pozor však na takovéto vkládání na specializovaných serverech. Zde by se měli všechny položky vyplnit v předpřipravených kolonkách a nejen vložit text. Pokud návštěvník hledá konkrétní vlastnosti, filtruje podle nich hledání a Váš vůz by v takovém filtru chyběl.

Fotografie vozu

Fotografií by samozřejmě mělo být co nejvíce, tím se nedá nic skazit. Mělo by jich být však minimálně tolik, aby si zájemce mohl udělat představu o celkovém stavu a vybavení vozu. Tedy fotky ze všech stran, fotografie interiéru, motorového prostoru a zavazadlového prostoru. Dále je vhodné vkládat fotografie upozorňující na nadstandardní funkce (málo ojetá pneu, čistý motorový prostor, servisní knížka ...). Pokud server neumožňuje vkládat více fotografií, lze využít jednu k vytvoření přehledu ze zmenšených fotografií. To zvládne většina lidí pomocí základního grafického editoru za pár minut.

Kde inzerovat

Inzerát je určitě vhodné umístit na co nejvíce serverů. Samozřejmě je potřeba nezapomenout na ty největší, kde hledá větší počet kupců, ale těch pár minut za vložení na další servery určitě stojí za to. Ne každý hledá všude.

Další propagace inzerátu

Pokud už jste inzerát vložily, je určitě dobré ho dále propagovat a nespoléhat na náhodné návštěvníky. Vhodné je umístit odkaz na sociální síť do vlastního profilu. I z okolí se může najít někdo kdo by měl zájem a jak to jednodušejí dát vědět než takto? Nejbližší známý navíc pomohou tím, že odkaz nasdílejí dále. Pokud máte vlastní osobní web nebo blog, vložte tam odkaz na inzerát na nějakém z inzertních serverů nebo rovnou celý inzerát. Je to zadarmo a rychle, tak proč ne? Jakýmkoliv dalším odkazováním na inzerát určitě zvýšíte šanci, že ho najde ta správná osoba. A to i díky tomu, že odkazování se líbí vyhledávačům a ty budou tak Váš inzerát upřednostňovat ve vyhledávání.

+ vložit inzerát