.
vin
vin dekodér
+
vlož inzerát

přihlásit se

nápověda

Opel

Modely zančky Opel

Agila, Agila, Antara, Antara, Ascona, Ascona, Astra, Astra, Astra Van, Astra Van, Calibra, Calibra, Campo, Campo, Combo, Combo, Corsa, Corsa, Frontera, Frontera, Frontera, GT, GT, Insignia, Insignia, Kadett, Kadett, Manta, Manta, Meriva, Meriva, Monterey, Monterey, Monterey, Monza, Monza, Movano, Movano, Omega, Omega, Rekord, Rekord, Senator, Senator, Signum, Signum, Sintra, Sintra, Speedster, Speedster, Tigra, Tigra, Vectra, Vectra, Vivaro, Vivaro, Zafira, Zafira,

Historie značky Opel

Dějiny dnes již mezinárodně známé automobilky se začaly psát v roce 1862, kdy se Adam Opel, dříve výrobce kol, rozhodl zahájit výrobu vozů. V roce 1899 získal továrnu, ve které vše začalo. Velkou měrou pomáhali i synové Adama Opela. V továrně, kterou získali od jednoho Francouze nevydrželi moc dlouho a již v roce 1902 rozjeli výrobu automobilů v Darracq (Francie).

V roce 1902 uvedl Opel na automobilový trh své první vozidlo – model Opel 10/12 PS. Opel se držel na vyšších příčkách v prodejnosti velmi dlouho a to i přes těžké doby. Pro lidi byl tento vůz nejen pouhý sen, ale i realita. Lidem velmi imponoval fakt, že vozy této značky byly na svou dobu velmi luxusní za přijatelnou cenu. Byla to nejprodávanější značka v Německu.

V roce 1929 se spojili se společností General Motors Corporation (GM). K tomuto rozhodnutí dospěli bratři Opelové poté, co automobilce po 1. světové válce zaklepala na dveře menší krize. Pohroma byla zažehnána a Opel se mohl rozvíjet.

V roce 2009 se mateřská společnost americký General Motors dostal na pokraj bankrotu a proto se Německá vláda se dohodla na převzetí Opelu s konzorciem kanadsko-rakouského výrobce autodílů Magna International, ruské banky Sberbank a ruského výrobce nákladních aut GAZ. Opel tak získal ochranu před bankrotem General Motors.

zdroj: cs.wikipedia.org

Nejnovější inzeráty značky Opel (všechny inzeráty)

výkon objem barva palivo karoserie rok výroby stav km země původu
5.6.2024

Opel Corsa 1.2 Ecotec

Opel Corsa 1.2 Ecotec 51 kW 1198 ccm stříbrná benzín Hatchback rv 2007 180 000 km Česká republika
Cena: 45.000 Kč
+ vložit inzerát